Akrilik mutfak dolabi

Akrilik Mutfak Dolaplari

Ek Bilgiler

Akrilik mutfak dolapları son yılların en çok tercih edilen mutfak plakalarından biridir. Bunun nedenlerine çizilmeye, UV ışınlarına karşı dayanıklı olması, yüksek parlaklıkla mutfakları olduğun şık göstermesi örnek  verilebilir. Evet akrilik mutfak dolabı modelleri High Gloss mdf kapaklar gibi parlaktır ama ekstra olarak su geçirmez, çizilmez bir yapıdadır. Malzeme kalitesi ile son yıllarda oldukça artan mutfaklarda güçlü kimyasal temizleyiciler kullanımı alışkanlığı mutfak dolaplarının ve kaplamalarının ömrünü oldukça kısaltıyor fakat akrilik mutfak dolapları bu kimyasallara karşı su geçirmez, parlak, güçlü, dayanıklı yüzeyi ile uzun süre boyunca karşı koyabiliyor. Akrilik mutfak dolapları aynı zamanda çevre dostu güvenli bir üründür. Üzerinde oluşabilecek küçük çizikler cila ile rahatlıkla yok edilebilir. 2017 yılında ankastre mutfaklarda en çok kullanılan mutfak dolabı modeli olmayı başararak, tüm dünyada akrilik dolap ne kadar çok tercih edildiğini kanıtlamış oldu.

Ayrıntılar

 AkriliAkrilik Mutfak Dolaplarının Özellikleri:

  1. Yukarıda belirttiğimiz gibi; Akrilik kapaklar birinci sınıf ham ham mdf üzerine acyrlic pvc folyonun presslenmesiyle ortaya çıkar. Bu folyo ham mdf’yi çiziklerden ve kimyasallardan koruyan şık görünümlü 1mm’lik bir malzemedir.
  2. Akrilik mutfak dolapları nem ve buhara karşı oldukça dayanıklıdır. Bu özellik onu son on yılın en popüler mutfak kapağı konumuna getirmiştir.
  3. Akrilik kapaklar parlaklık seviyesi ile minimalist, modern mutfak tanımını karşılayan bir mutfak dolabıdır.